2012年4月15日 星期日

Oh my head !

Share it Please
Co siedzi w głowie tego utalentowanego, młodego Francuza, możecie zobaczyć poniżej, na zdjęciach Alexandre'a. Już na pierwszy rzut oka widać, że chłopak ma talent - jego zdjęcia zachwycają wykonaniem, techniką i... konceptem. Projekt: "Oh my head" jest jednym z jego najsławniejszych cyklów zdjęć, opisywanym już wielokrotnie przez media na całym świecie. OUZZI ma przyjemność przybliżyć twórczość Bordereau swoim czytelnikom w Polsce.

Alexandre Bordereau to samouk. Fakt ten może dziwić, bo patrząc na jego prace trudno jest nam sobie wyobrazić, że powstały one przy kompletnym braku warsztatu. Bordereau zaczął robić zdjęcia, mniej więcej, cztery lata temu, początkowo za pomocą swojego telefonu komórkowego, z biegiem czasu zatrzymując obrazy na kolejnych aparatach fotograficznych. Jak sam mówi, prawdziwym powodem, dla którego zaczął robić zdjęcia, była chęć sprawdzenia, czy potrafi odtworzyć na fotografii to, co myśli oraz to, co tylko może sobie wyobrazić - z jakim efektem? Oceńcie sami.

Motywem przewodnim "Oh my head" są uczucia, które może żywić każdy z nas w pewnym momencie swojego życia - na te uczucia Alexandre zwraca szczególną uwagę, starając się jak najbardziej wyeksponować je na każdej fotografii. Usuwając z każdego z portretów głowę, chciał udowodnić, że jest możliwe wyrazić uczucia pozbywając się mimiki i ekspresji, wyrażanej przez nasze twarze. Czy mu się to udało? W mojej opinii, jak najbardziej.

Więcej na: Alexandre Bordereau 

 

 

 

沒有留言:

張貼留言

追蹤者

Our Location

Follow The Author