2012年4月1日 星期日

Ptasia fotografia rodem z Taiwanu

Share it Please
Poznajcie mistrzów ptasiej fotografii ! Zdjęcia John&Fish to jedne z najlepszych tego typu zdjęć, jakie można znaleźć w internecie za pośrednictwem jedego z najsłynniejszych portali poświęconych fotografii: flickr. John&Fish to duet taiwańskich fotografów - brat John i siostra Fish, których prawdziwa przygoda z fotografią rozpoczęła się w 2006 roku; rok później duet założył swój profil na portalu flickr, gdzie na przestrzeni dwóch lat ich prace polubiło przeszło milion osób. Pomimo, że John&Fish pracują ze sobą od ponad 20 lat, prawdziwą sławę przyniosła im publikacja prac na popularnym portalu flickr, do którego dołączyli, by podzielić się ze światem swoją miłość do pięknej, tajwańskiej przyrody.

Ta para fotografów pragnie także zwrócić uwagę innych na konieczność chronienia naszej planety - jej zasobów oraz naturalnego bogactwa; za pomocą swojej fotografii postulują, by nie tylko dla dobra ptaków, ale również dla dobra rodzaju ludzkiego, dać Ziemi odetchnąć. W tym celu za pomocą stworzonej przez siebie firmy ARCARÉ zajmującej się technologią oprogramowania (oboje pracują w branży IT) starają się, między innymi, wspierać wszelkiego rodzaju akcje służące ochronie środowiska naturalnego.

John&Fish Studio to dobrze zorganizowana firma, w której John zajmuje się robieniem zdjęć, a Fish wszystkim innym; Artystyczne wykształcenie Johna, jego zdyscyplinowanie i skupienie pozwala mu na uchwyceniu witalności dzikiej przyrody w obiektywnie jego aparatu. By 'przyłapać' ptaki w ich naturalnym środowisku, John bardzo często zmuszony jest przemierzać duże odległości; Być może to właśnie suma tych wszystkich działań i cech charakteru twórcy, sprawiają, że zdjęcia zrobione przez John&Fish wyglądają jak obrazki; jak zatrzymane w czasie 'obrazki' dzikiej fauny i flory przypominające nam o tym, że nie jesteśmy sami na tym świecie, oraz o tym, że obok nas jest jeszcze wiele pięknych rzeczy, które wystarczy tylko zauważyć.

Via: John&Fish,

 

沒有留言:

張貼留言

追蹤者

Our Location

Follow The Author