2012年6月24日 星期日

L’AMOUR EN FUITE | VOGUE PARIS

Share it Please
Jeśli lubisz modę albo, chociażby jej fotografię, nie możesz nie znać Petera Lindbergha - mistrza "modowej" fotografii. Linderbergh jest obecnie jednym z najsławniejszych fotografów mody w międzynarodowym przemyśle modowym, zwłaszcza jeżeli mowa o czarno-białych zdjęciach.

Peter Lindbergh urodził się w Lissa, we Wschodnich Niemczech w 1944 roku. W wieku 18stu lat wyjechał do Berlina, by rozpocząć studia na tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych. Niedługo potem Peter wyjechał. Podróżował po wielu krajach, by w końcu powrócić do Niemiec na studia - tym razem jego wybór padł na Malarstwo w College of Art in Krefeld.

W 1971 roku zaczął interesować się fotografią. Pracował przez dwa lata jako asystent zamieszkałego w Düsseldorfie fotografa Hansa Luxa. W 1978 przeniósł się do Paryża. Rozpoczął międzynarodową współpracę z magazynem Vogue, najpierw z jego edycją włoską, potem z angielską, francuską, niemiecką i amerykańską. Później fotografował także dla magazynów: New Yorker, Vanity Fair, Allure i Rolling Stone.

Jego fotografie to kombinacja poetyckiego i artystycznego stylu. Obecnie mieszka w Paryżu, Nowym Jorku i Arles.

Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia z jego "L'AMOUR EN FUITE" (Miłość w biegu) - jednej z sesji zdjęciowych, powstałej przy współpracy Lindbergha z francuską edycją Vogue'a.

Modelka: Isabeli Fontana
Fotograf: Peter Lindbergh
Stylizacja: Anastasia Barbieri

Via: Peter Lindbergh, whowhatwear

沒有留言:

張貼留言

追蹤者

Our Location

Follow The Author