2012年8月27日 星期一

IKEA Japan powie ci jak urządzić się w Tokio

Share it Please
Tokio jest znane jako zatłoczone miasto, charakteryzujące się dużą gęstością zaludnienia. Kiedy pięć lat temu odwiedziłam moich znajomych mieszkających w samym centrum japońskiej stolicy, pomimo tego, że mieszkali na stosunkowo małej powierzchni, w ich domu nie brakowało niczego. Sypialnia, salon i jadalnia były ze sobą połączone na jednej i tej samej przestrzeni. Nawet na takim małym metrażu mogli oni cieszyć się wanną i pralką, mając oddzielną łazienkę i toaletę. Byłam pozytywnie zaskoczona tym, jak Japończycy potrafią zagospodarować takie małe pomieszczenia. Teraz, dzięki IKEI pokażą wam wszystkim, jak w fantastyczny sposób można wykorzystać małą przestrzeń w drogim i zatłoczonym Tokio.

IKEA Japan jest gospodarzem wyjątkowej, ulicznej wystawy usytuowanej na CAT STREET w Tokio, która pokazuje ludziom, jak można w pełni wykorzystać ograniczoną przestrzeń, projektując przyjemne i piękne wnętrze. Wystawa nosi nazwę "SUKIMA", co jest tożsame z: zabudową mieszkania (housing compartment,) albo z tymi małymi wolnymi przestrzeniami pomiędzy poszczególnymi meblami, których pełne wykorzystanie pozwoli mieszkańcom na zrealizowanie ich małych marzeń związanych z wystrojem mieszkania: stworzenie miejsca do odpoczynku, albo do pracy.

SUKIMA składa się z 14 różnych kombinacji stworzonych przy użyciu mebli, dekoracji i akcesoriów z IKEI. Wszystko po to, by pokazać ci jak można urządzić się na niewielkiej przestrzeni, bez konieczności porzucenia przez ciebie jakości życia, do której jesteś przyzwyczajony, Wystawa przyciągnęła wiele osób zainteresowanych wykorzystaniem potencjału małego pomieszczenia. Powstały z tej okazji baner IKEI głosi: 20 cm przestrzeń, zagospodarowana przez twoje marzenia.

Popatrz na zdjęcia z wystawy, które zostały zamieszczone poniżej, i ciesz się dużą przestrzenią, mieszkając w o wiele mniej zatłoczonym mieście.

via: IKEA SUKIMA

沒有留言:

張貼留言

追蹤者

Our Location

Follow The Author