2012年9月21日 星期五

POP! Faces Joshua Scotta - nowy rodzaj sztuki?

Share it Please
Zmiąć kartkę papieru, rzucić ją na ziemię i zrobić jej zdjęcie - niewiele trzeba by zostać laureatem pierwszego miejsca w kategorii Food & Still Life photography na konkursie fotograficznym organizowanym przez American Photographic Artists (APA) z siedzibą w Nowym Jorku. Tyle, a może tylko tyle wystarczyło fotografowi Joshua Scottowi by zostać jednym z laureatów tegoż konkursu w 2010 roku.

Wydaje się, że ten ten rodzaj fotograficznego konceptu nie jest niczym nowym, oryginalnym ani specjalnie interesującym. Tak jest, na pierwszy rzut oka. Bo gdy spojrzy się po raz drugi, trzeba przyznać, że ten sposób przedstawienia postaci, ma w sobie coś niezwykłego. Owo zgniecenie fotografii, nadaje portretowi kształtu - przedstawia postać w trójwymiarze, przez co staje się ona bardziej... rzeczywista. Zgniecenie fotografii nadaje jej jeszcze jednej ważnej cechy, mianowicie: pomięte portrety sprawiają, że twarze na nich przedstawione, przestają być idealne. Oblicze Marylin Monroe zostaje niejako skalane papierowymi zmarszczkami, przez co jej idealny obraz zostaje zachwiany.

O Josuha Scottcie pisaliśmy już przy okazji kolorowej, zabawnej czcionki, którą stworzył przy współpracy z Bullet Magazine. A jaka jest wasza opinia na temat jego projektu POP! Faces?. To jeszcze sztuka, czy może już coś zupełnie innego? Jak oceniacie ten koncept ?

Spójrzcie na zdjęcia poniżej i podzielcie się z nami w komentarzach swoimi spostrzeżeniami.

Via: trendland  

 

沒有留言:

張貼留言

追蹤者

Our Location

Follow The Author