2012年9月4日 星期二

Sekretne życie zabawek

Share it Please
Wychodzisz z pokoju, zamykasz drzwi na klucz, a wszystkie poupychane po kątach maskotki, plastikowe figurki zapomniane przez twojego siostrzeńca i darzona zbyt wielkim, niepozwalającym wyrzucić ją na śmietnik, sentymentem szmaciana lalka, zaczynają żyć własnym życiem. Gramolą się na twoje łóżko i zaczynają oglądać film w telewizji. Albo przebierają się w twoje ubrania i wcinają twoje smakołyki. A wszystkie te poczynania fotografują twoim telefonem.

To nie jest historia rodem z filmu Toy Story (chociaż była nim inspirowana), ale seria kreatywnych fotografii stworzonych przez artystę o pseudonimie SantlovToysRLikeUs to projekt inspirowany kultowymi, zabawkowymi postaciami z naszych ulubionych filmów, które, tak jak bohaterowie bajki Toy Story, gdy tylko drzwi pokoju zamykają się za jego właścicielem, zaczynają żyć własnym życiem. Dlatego też znajdziemy tutaj między innymi, Szeryfa Chudego, bawiącego się iPhonem, oglądającego telewizję, czy pijącego piwo.

Projekt Santlova cechuje umiejętne wykorzystanie najpopularniejszych obecnie zjawisk kultury masowej. Owo wykorzystanie najważniejszych wynalazków znanych przez ludzi na całym świecie, takich jak chociażby produkty firmy Apple, zestawione z kultowymi postaciami filmów pełnometrażowych i animacji, przywodzi na myśl niejako hołd składany popkulturze.

Bo... zabawki są takie jak my (ToysRLikeUs). Nie wierzycie? Przekonajcie się sami !

Jeżeli chcecie zobaczyć więcej prac tego niezwykłego artysty, sprawdźcie jego profil na facebooku.

Via: Ufunk / Seriously Who Arted?

 沒有留言:

張貼留言

追蹤者

Our Location

Follow The Author