2012年9月21日 星期五

Wakacyjna nostalgia w obiektywie Irene Suchocki

Share it Please
Irene Suchocki to niewątpliwie typ poety-fotografa, który swoimi obrazami opowiada odbiorcy historię. Summer's Fading, daje ujście przede wszystkim poczuciu nostalgii towarzyszącemu autorce już od początku wakacji. Nostalgii spowodowanej ich końcem, w momencie, w którym jeszcze się na dobre nie zaczęły. Owo uczucie tęsknoty to motyw przewodni fotografii tej artystki o polskich korzeniach. Daje się odczuć każdemu z nas. Ale, czy tylko ono?

Ten szczególny rodzaj fotograficznej poezji prezentowany przez Irene Suchocki, nie tylko wywołuje u odbiorcy szczególne uczucie nostalgii i tęsknoty za minionym, ale także, niczym dobry wiersz, każe mu się zastanowić nad słowami, na które patrzy. Pozwala mu wpaść w chwilę zadumy nad obrazem, w którym ten odkrywa odniesienia do innych, widzianych już wcześniej. Irene pozwala nam unosić się w powietrzu, razem ze sfotografowanymi mewami i dryfować po lustrzanej tafli wody.

Pogrążeni w melancholii po skończonych wakacjach, nierzadko z trudem odnajdujący się w codziennych obowiązkach, w których spełnianiu bynajmniej nie pomaga nam chłód i szarzyzna za oknem, tylko z rzadka przecinana leniwymi promieniami jesiennego słońca, z lubością oddajemy się wspomnieniom lata. I nie mogąc wyzbyć się nostalgicznej tęsknoty za minionym, zapadamy w zadumę. Podobnie jak podczas oglądania zdjęć Irene. Zresztą, przekonajcie się sami.

Via: Eye Poetry blog Irene Suchocki / Irene Suchocki Photography Facebook 沒有留言:

張貼留言

追蹤者

Our Location

Follow The Author