2012年10月12日 星期五

Call Parade - nowe oblicze São Paulo

Share it Please
Stu artystów z setką różnych pomysłów w mgnieniu oka odmieniło brazylijskie São Paulo. Zobaczcie jak tego dokonali !

Wszystko zaczęło się od konkursu na budkę telefoniczną, zorganizowanego przez drugą co do wielkości brazylijską firmę telekomunikacyjną VIVO (Telefonica Brasil). W projekcie Call Parade wzięła udział setka projektantów i designerów, którzy do swojej dyspozycji dostali sto budek telefonicznych, usytuowanych w różnych częściach miasta, po to by zaprojektować je na nowo. Każdy z uczestników konkursu mógł w dowolny sposób "przerobić" swoją budkę, dlatego też brazylijska parada to niezwykły pokaz kreatywności projektantów. Wędrując ulicami São Paulo można natknąć się na budkę imitującą ludzki mózg, zieloną żabkę, bliżej nieokreślonego, kolorowego stworka i żarłoczną roślinę. A gdy już nacieszymy oczy tymi kilkoma przykładami, zostaje nam jeszcze dziewięćdziesiąt sześć innych unikatowych budek telefonicznych rozsianych po całym mieście !

Poniżej możecie zobaczyć kilkadziesiąt projektów, które najbardziej przypadły nam do gustu. Z całą setką możecie zapoznać się na stronie Call Parade. Link podajemy poniżej.

Natomiast, na platformie Google Maps możecie zobaczyć gdzie usytuowane są poszczególne budki, wystarczy, że klikniecie tutaj.

Miłego oglądania!

Źródło:  Call Parade /This Is Colossal 

 

 

 

 

沒有留言:

張貼留言

追蹤者

Our Location

Follow The Author