2012年10月25日 星期四

Holistic Health Club Hangzhou, Chiny

Share it Please
O niezwykłym rozwiązaniu architektonicznym możemy mówić przy okazji omawiania Holistic Health Club, wybudowanego w Hangzhou w Chinach. Projekt Crox International to doskonałe połączenie nowoczesności i tradycji, nadającej temu miejscu niepowtarzalnego charakteru.

Azjatyccy architekci oparli swój projekt na drewnie, na bazie którego zaprojektowali każde pomieszczenie. Ta główna linia projektowa wskazuje na relaksacyjny, stworzony do medytacji charakter miejsca, dając odbiorcy do zrozumienia, że miejsce, w którym się znajduje zostało stworzone w zgodzie z naturą. Marmurowe wykończenia zdają się tylko tę tezę podtrzymywać. Można by rzec, że mamy tutaj do czynienia z idealnym uzupełnienie w stylu jin i jang.

Czymś co dodatkowo zwraca uwagę w projekcie Holistic Health Club jest oświetlenie. Tajwański projektanci postawili na oryginalne kształty lamp i światło o różnym natężeniu. Dlatego też, spacerując po chińskim Holistic Health Club możemy odnieść wrażenie, że wędrujemy po lesie oświetlonym promieniami słonecznymi, co i rusz przedzierającymi się przez gęstwinę liści. Niesamowity efekt !

Via: Abduzeedo  

 

沒有留言:

張貼留言

追蹤者

Our Location

Follow The Author