2012年12月15日 星期六

Portret, woda i lasery - Tim Tadder

Share it Please
Tim Tadder to niewątpliwie jeden z tych fotografów, których prace nigdy się nie nudzą. Na pewno pamiętacie jego projekt Fish Heads, w którym, z wykorzystaniem olbrzymiego akwarium wypełnionego wodą, zaprezentował odbiorcy pełne ekspresji podwodne portrety.

Water wings to także seria portretów, wykonanych jednakże w nieco inny sposób. Bohaterami zdjęć Taddera są łysi mężczyźni, których głowy zwieńczają dosyć oryginalne nakrycia, stworzone przy pomocy... wody i lasera. Wszystko dzięki balonom wypełnionym wodą, które podczas rozbicia na głowach bohaterów, zostały uchwycone na fotografii. Proste? Tylko na pierwszy rzut oka. Sfotografowanie odpowiedniego ujęcia to kwestia milisekund, dlatego też, balony z wodą niejednokrotnie moczyły głowy bohaterów sesji.

W porządku, a co z laserem? By otrzymać odpowiedni efekt, Tadder ustawił laser ponad głowami modeli, jednocześnie opóźniając o moment lampę błyskową. Dzięki temu, kiedy balon z wodą mijał stojącą mu na drodze strunę laserowego światła, rozprysk mógł przez kilka milisekund rozbłysnąć efektownym światłem.

Jak podoba Wam się ta koncepcja?

Tim Tadder mieszka i tworzy w Południowej Kalifornii, pracując w branży reklamowej od 2005 roku. Jego charakterystyczny styl polega na tworzeniu doskonale wystylizowanych scen akcji, które przyciągają wzrok odbiorcy.

Via: Wired.com / Tim Tadder 沒有留言:

張貼留言

追蹤者

Our Location

Follow The Author