2012年4月1日 星期日

Barbie moją muzą!

Share it Please
Projekt: Barbie ma muse (fr. Barbie moja muza) jest prawdziwą gratką nie tylko dla miłośników tej najpopularniejszej lalki na świecie, ale również dla wszystkich tych, którzy lubią sztukę oraz cenią sobie niebanalne do niej podejście. Francuska artystka Jocelyne Grivaud z okazji 60tych urodzin lalki Barbie, stworzła unikatową kolekcje kilkunastu reprodukcji najważniejszych dzieł sztuki oraz pop kultury (do tej kategorii zaliczamy Barbie stylizowaną na postać z najnowszego filmu Jamesa Camerona - "Avatar", oraz okładkę płyty zespołu The Beatles) - tych pierwszych jest zdecydowanie więcej.

Świetnie patrzy się na uśmiechającą się z portretu Barbie Lisę, wyrzeźbioną Barbie z Milo (również uśmiechniętą) oraz Barbie z perłą (tym razem nieco zamyśloną). Barbie ma muse, to w mojej opinii, krótka historia naszej kultury, historia w pigułce - przedstawienie ponadczasowych dzieł za pomocą lalki Barbie, uważam za strzał w dziesiątkę. Bo, co będzie lepszym świadectwem naszej współczesnej (pop) kultury, niż znana ludziom na całym świecie lalka Barbie?

Wszystkich miłośników prac Jocelyne na pewno zaskoczą reprodukcje słynnych dzieł sztuki, które mogą znaleźć na stronie artystki (link do niej znajdziecie poniżej). Chcecie zobaczyć słynną "Olympię" Maneta, w której rolę wcieliła się piękna, blond włosa Barbie? Jesteście ciekawy jak prezentuje się najsłynniejsza lalka świata na jednym z aktów Helmuta Newtona? A może interesuje was Barbie widziana oczami Mana Raya? Jeśli tak, koniecznie zobaczcie te i inne reprodukcje wykonane przez Jocelyne Grivaud.

Natomiast poniżej znajdziecie kilka, moim zdaniem, najpopularniejszych ról, w jakie wcieliła się Barbie.

Oglądajcie i komentujcie ! Interesują nas Wasze opinie :)

Więcej na: Barbie Ma Muse

 

 

沒有留言:

張貼留言

追蹤者

Our Location

Follow The Author