2012年8月12日 星期日

Alex Stoddard - w 365 dni dookoła.. fotografii

Share it Please
Trudno uwierzyć w to, że Alex Stoddard to osiemnastolatek, który zajmuje się fotografią zaledwie od dwóch lat, to jest od 2010 roku, kiedy odkrył świat fotografii i postanowił być jego częścią. Pierwszym jego projektem ( i zarazem najsławniejszym) jest Projekt 365, składający się z autoportretów wykonywanych dzień po dniu przez rok. Stoddard jednak często współpracuje także z modelkami, tworząc fotografie konceptualne oraz fotografując modę. Jak sam mówi nie wie dokąd powiedzie go fotografia, ale podąża jej tropem, zastanawiając się dokąd go doprowadzi. Alex Stoddard to młody chłopak, który, pomimo sukcesów, które wciąż odnosi, ma duży dystans do swojej osoby, co można wywnioskować studiując jego profil na facebook'u - linka do niego znajdziecie poniżej.

Powróćmy na chwilę do wspomnianego wyżej projektu: Projekt 365 to dokumentacja życia Alexa, zamieszczona na 365 fotografiach, wykonywanych przez rok codziennie, po powrocie ze szkoły do domu. O ile sam projekt wydaje się nie być niczym nadzwyczajnym ani odkrywczym, bowiem wielu artystów próbowało już konwencji 365 dni zaklętych na fotografii, o tyle same zdjęcia Stoddarda to fotografia z wyższej półki.

Alex udowadnia, że fotografowanie na pewnym poziomie, zależy od posiadania talentu, umiejętności zachowywania obrazów, takimi, jakie widzi się je oczami wyobraźni. Fotografii nie można się nauczyć, owszem, można uczynić z niej rzemiosło, przeczytawszy uprzednio kilka mądrych książek traktujących o robieniu zdjęć, ale nie posiadając ikry, nie mając w sobie "tego czegoś", co wyróżnia prawdziwe tuzy fotografii, możemy jedynie zasilić szeregi wszystkich tych, którzy fotografią chcieliby się zajmować, ale brak im ku temu możliwości. Robić zdjęcia może każdy z nas, kupiwszy sobie uprzednio lustrzankę, albo Zenita. Nie każdy z nas może być jednak fotografem, do czego coraz bardziej się przychylam, widząc takie zdjęcia, jak na przykład te autorstwa Alexa Stoddarda.

Via: Alex Stoddard Photography Facebook / Alex Stoddard

 

沒有留言:

張貼留言

追蹤者

Our Location

Follow The Author