2012年8月3日 星期五

Super Babcia...Iris Apfel

Share it Please
Do każdego, prędzej czy później, przyjdzie myśl o starzeniu się. Szczególnie w dzisiejszych czasach tak hołubiących młodość i idealne ciało. Dziś, ku refleksji, przedstawiamy Iris Apfel, która pokazuje nam jak pełne uroku mogą być różne stadia życia człowieka.

 

Pani Apfel jest idealnym przykładem na to, jak aktywnym można być, nie zależnie od wieku. Ciężko uwierzyć, że ta niesamowita kobieta ma już... 91 lat! W przeszłości, aż do emerytury,  razem z mężem prowadzili własną firmę w branży tekstylnej. W tej chwili ta wyjątkowa babcia zajmuje się projektowaniem mody i designem, a rękę przyłożyła między innymi do projektów restauracyjnych białego domu dla dziewięciu prezydentów: Trumana, Eisenhowera, Nixona, Kennedyego, Johnsona, Cartera, Reagana oraz Clintona.

 

Jednak przede wszystkim, Iris Apfel jest... ikoną mody. Tak, większość osób w jej wieku, zdając sobie sprawę ze swoich siwych włosów, zmarszczek których już nie da się ukryć, pozostało by w domu grając rolę normalnej babci. Pni Apfel jednak, dzięki swojej sile charakteru, gustowi i niepowtarzalnemu stylowi jest bardziej aktywna niż niejedna dwudziestolatka. Obecnie pomaga magazynowi VOGUE w redagowaniu kolumny o tworzeniu własnego stylu, na koncie ma również zaprojektowanie butów razem z Jimmym Choo, a nawet współpracę z firmą kosmetyczną M.A.C.

 

Spod jej ręki wyszła między innymi lista zasad, jakimi każdy kto marzy o własnym stylu, powinien się kierować:

  1. Nigdy nie bierz siebie i swojego ubrania zbyt poważnie

  2. Przyglądaj się królestwu zwierząt

  3. Podróżuj

  4. Próbuj rzeczy zarówno drogich jak tych z najniższej półki

  5. Nie przejmuj się swoim wiekiem

  6. Nie bój się szokować

  7. Cena nie ma nic wspólnego ze stylem


 

Dodatkowo jeszcze kilka cytatów z Pani Iris:

“Jeżeli brakuje Ci urody, musisz się nauczyć jak być atrakcyjną. Widziałam jak większość ładnych dziewczyn, z którymi chodziłam do liceum wchodziły w wiek średni jako zaniedbane brzydule, właśnie dlatego że przez swoje życie prześlizgiwały się dzięki ładnym buziom, nie ucząc się niczego i nic nie tworząc. Nigdy nie nauczyły się jak być naprawdę interesującymi. Jeśli jednak jesteś pozbawiona niektórych cech, powinnaś nauczyć się nadrobić braki w jakiś sposób, prawda?”

“Wspaniałe starzenie się to brak ciężkiego makijażu i ton pudru, wydaje mi się że to Channel powiedziała Nic nie sprawia, że kobieta wygląda starzej, niż jej desperackie próby by wyglądać młodo.”

“Jak dorastasz uczysz się, że nie ma niczego za darmo, zawsze w jakiś sposób trzeba zapłacić za wszystko. Życie, miłość, każdy aspekt naszego funkcjonowania opiera się na podobnych zasadach: uczysz się pracować z tym co masz i każdy, bez wyjątków, jest w stanie pomóc sobie samemu.”

 

Iris jest niesamowita, mamy nadzieję, że i Was zainspiruje ta Super-Babcia.

沒有留言:

張貼留言

追蹤者

Our Location

Follow The Author